Wybór konsoli do gier

Podstawową rzeczą jaką powinniśmy się kierować przy wyborze konsoli do gier to nasze własne potrzeby. Nikt tak jak my nie wie czego oczekujemy od zakupionego urządzenia. Tak więc, na początku powinniśmy się zastanowić jaka cecha jest dla nas najbardziej istotna? Czy zależy nam na świetniej grafice, możliwości gry z przyjaciółmi, niską ceną, czy może niewielkimi wymiarami i funkcjonalnością urządzenia?

W zależności do naszych oczekiwań możemy wybrać jedno z wielu dostępnych urządzeń, które znajdziemy na sklepowych półkach.

Użytkownicy dla których grafika jest kluczowym parametrem dobrym rozwiązaniem będzie PlayStation 3 bądź Xbox 360. Obydwie konsole oferują porównywalny poziom grafiki, który powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy. Konsola Microsoftu jest nieco tańsza jednak urządzenie produkowane przez Sony jest wyposażone w odtwarzacz Blu-ray, co sprawia że mimo nieco wyższej ceny również cieszy się popularnością użytkowników.

Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zakup konsoli najnowszej generacji, a również chciałyby czasem oddać się wirtualnej rozrywce mogą poszukać urządzeń starszej generacji. PlayStation 2, bądź Xbox można zakupić po niewygórowanej cenie, często w komplecie z wieloma ciekawymi grami.

Klienci potrzebujący mobilnego urządzenia, które umili im czas na przykład podczas podróży powinni przyjrzeć sie konsolom przenośnym. Urządzenia takie są oferowane zarówno przez firmę Sony jak i Nintendo. Przenośne konsole Sony są bardziej popularne na naszym rynku, co sprawia że dostęp gier na tą platformę powinien być łatwiejszy niż w przypadku produktów Nintendo.