Konsole do gier – dodatkowe akcesoria

Zakupienie samej konsoli to nie wszystko. Producenci starają się aby obsługa gier była wygodna i funkcjonalna, a zarazem w jak ja większym stopniu odzwierciedlała rzeczywistość, zwiększając tym samym radość z gry. W sklepach możemy nabyć wiele różnego rodzaju kontrolerów do gier. Nie są to tylko standardowe, przewodowe joypady, ale również różnego rodzaju kierownice czy Joysticki. Zakup niestandardowych kontrolerów do gier, które nie są dołączane do zestawu z konsolą, może znacznie uatrakcyjnić grę, pozwalając odkryć stare tytuły na nowo.

Wygodnym rozwiązaniem są joypady bezprzewodowe. Ich cena jest nieco wyższa niż te tradycyjne w których dane są przesyłane za pośrednictwem kabla. Decydując się na kontroler bezprzewodowy, nasze ruchy nie są skrępowane przewodem. Ponadto możemy umieścić naszą konsolę w dowolnym miejscu, nie przejmując się tym czy długość kabla pozwoli nam na wygodą rozrywkę.

Bardzo popularne są zestawy do gier wyścigowych. W ich skład najczęściej wchodzi kierownica oraz pedały hamulca i gazu. Oba te elementy są tworzone na wzór tych znajdujących się w prawdziwych samochodach, aby gram sprawiała wrażenia jeszcze bardziej realistycznej. Najdroższe zestawy składają się nawet z kubełkowego fotela, który złudzenia przypomina te znajdujące się w sportowych samochodach.

Coraz większą popularnością cieszy się kontroler do gry Guitar Hero, w której to możemy wcielić się w gwiazdę muzyki. Kontroler ten wygląda jak prawdziwa gitara elektryczna, po podłączeniu do konsoli możemy sprawdzić nasze uzdolnienie w tej dziedzinie.