Konsola do gier – Sony PlayStation Portable

Nowoczesne konsole to nie tylko potężne urządzenia podłączane do telewizora, które dostarczają nam rozrywki w domowym zaciszu. W czasach gdy każda wolna chwila jest na wagę złota, chcemy wykorzystywać czas w 100%.  Podczas podróży do szkoły czy pracy, nie musimy bezczynnie czekać aż dotrzemy do celu, możemy oddać się wirtualnej rozrywce, którą dostarczy nam przenośna konsola do gier Sony PlayStation Portable.

Przenośna konsola jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi codziennie podróżujących do pracy pociągiem, bądź komunikacja miejską. Zamiast bezczynnie siedzieć i czekać, aż dotrzemy na miejsce możemy się zrelaksować i zagrać w ulubione gry. Niewielkie wymiary urządzenia sprawiają, że bez problemu zmieści się ono w torebce bądź plecaku.

Konsola jest wyposażona w 4,3 calowy ekran LCD z 17 milionami kolorów o formacie 16:9. Taka specyfikacja techniczna sprawia, iż kolory są głębokie i żywe. Dzięki rozdzielczość 480 × 272 pikseli obraz jest wyraźny i ostry, pozwala to na dostrzeżenie wielu szczegółów. Jak przystało na nowoczesną konsolę pozwala ona również na odczytywanie zdjęć, filmów i muzyki w najpopularniejszych formatach.

Wersja Slim & Lite konsoli pozwala na podłączenie jej do telewizora. O ile mamy taką możliwość możemy cieszyć się naszymi grami również na większym ekranie, niż ten w który wyposażone jest urządzenie. Producentem konsoli jest firma Sony, co zapewnia duża ilość dostępnych gier.