Konsola do gier – Sony PlayStation 3

PlayStation 3 to kolejna odsłona popularnej konsoli do gier firmy Sony. W Europie jej premiera miała miejsce  pod koniec marca 2007 roku. W porównaniu do poprzedniej generacji konsol daje ona wiele możliwości, które nie kończą się wyłącznie na graniu. Nowe PlayStation jest wyposażone w odtwarzacz Blu-ray co umożliwia nam odtwarzanie filmów zapisanych na tym nośniku. Sam fakt odtwarzania tego rodzaju płyt jest bardzo dużą zaletą gdyż samodzielne odtwarzacze Blu-ray nadal są stosunkowo drogie. Oprócz oglądania filmów, podobnie jak w Xbox 360 mamy możliwość oglądania zdjęć czy też słuchania muzyki.

Konsola Sony jest wyposażona w procesor 3,2 GHz, 512 MB pamięci oraz procesor graficzny porównywalny do 7900GTX. Urządzenie obsługuje również dźwięk w systemie 5.1 jak i 7.1 co sprawia, że zarówno w filmach i grach możemy cieszyć się efektami dźwiękowymi. Konsola w zależności od wersji jest wyposażona w dysk twardy o pojemności od 20 do 250 GB. Producenci zapewniają, że taka specyfikacja techniczna daje niemalże nieograniczone możliwości, które pozwolą na wieloletnie korzystanie z konsoli. Po upływie czasu można stwierdzić, że konsola mająca premierę w 2006 roku w Japonii, nadal potrafi nas zaskoczyć wspaniałymi grami.

Od września 2009 roku, pojawiła się nowa wersja, PlayStation 3 SLIM charakteryzująca się mniejszymi wymiarami oraz niższym około o połowę zużyciem prądu.