Konsola do gier – Sony PlayStation 2

Najnowsze konsole to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Cena konsoli zależy od tego czy kupujemy ją w dniu premiery (wtedy ceny są najwyższe) czy też po jakimś czasie gdy cena spada do przystępnego poziomu. Konsola to przeważnie wydatek około tysiąca złotych. Nie każdy jednak może przeznaczyć taką kwotę na konsolę do gier. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie pozbawić się przyjemności płynącej z gier video. Jeśli nie należymy do bardzo wymagających graczy możemy zdecydować się na konsole starszej generacji.

W momencie wypuszczenia na rynek nowych produktów cena poprzedniej wersji konsoli znacznie spada. Tak było w przypadku konsoli PlayStation 2. Była to konsola, która przez wiele lat cieszyła się bardzo dużą popularnością. Na tą platformę możemy znaleźć również mnóstwo tytułów wśród których na pewno znajdziemy gry które nam się spodobają. Druga odsłona konsoli Sony, jest nawet kila razy tańsza niż najnowsza, trzecia odsłona PlayStation. Jeśli nie jesteśmy bardzo wymagający i nie posiadamy zbyt dużych funduszy, bądź chcemy sprawić prezent naszemu małemu dziecku, które i tak nie doceni grafiki i możliwości najnowszych konsol do gier, Sony PlayStation 2 jest znakomitym rozwiązaniem.

Niewielka cena urządzenia oraz  duża ilość dostępnych gier sprawia, że wiele osób które wcześniej nie zdecydowałyby się na taki krok, kupują dla siebie konsole do gier. Należy rozważyć, jakie mamy oczekiwania oraz jaką kwotą dysponujemy i na tej postawie wybrać produkt który najbardziej nam odpowiada.