Konsola do gier – Nintendo WII

Producenci zarówno konsol jak i gier komputerowych zawsze byli krytykowani, że przyczyniają się do zmniejszenia aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Młode osoby zamiast uprawiać sport z rówieśnikami przesiadują godzinami przed ekranami telewizorów, grając na konsolach. Firma Nintendo postanowiła wyjść naprzeciw tym oskarżeniom i stworzyła konsole do gier, która wymaga od graczy ruchu. Już koniec z przesiadywaniem w wygodnym fotelu i kontrolowanie bohatera gier za pomocą kilku przycisków. Innowacyjność Nintendo WII polega na tym, iż kontrola bohaterów gier wymaga od nas takiego poruszania się, jakiego oczekujemy od postaci w grze.

Nintendo nie wykorzystuje standardowych kontrolerów do gier jakie znamy z produktów Microsoftu czy Sony. W tym przypadku mamy do czynienia z pilotem WII. Oryginalność tego rozwiązania polega na tym, iż kontroler wykrywa ruch w trzech wymiarach, obsługujemy go jedną ręką. W praktyce wygląda to tak, że podczas gry polegającej na łowieniu ryb musimy wykonać taki zamach kontrolerem do gier jak w przypadku tradycyjnej wędki. Urządzenie wykryje w jakim kierunku i z jaką siłą wykonaliśmy ruch przenosząc go do gry. Taki sposób sterowania grami oprócz tego, że wymaga od nas trochę ruchu daje wiele frajdy.

Na konsolę WII nie znajdziemy popularnych gier znanych z Xboxa 360 czy też PlayStation 3. Gry na konsolę Nintendo są tworzone tak aby wykorzystywały możliwości kontrolera do gier. Znajdziemy więc tutaj wiele gier sportowych i zręcznościowych. Są to gry w tenisa, kręgle, łowienie ryb i wiele innych.

Konsola jest znakomitą rozrywką podczas spotkania ze znajomymi. Posiadając kila kontrolerów do gier możemy na przykład zmierzyć się z naszymi przyjaciółmi w pojedynku bokserskim oczywiście w wirtualnym, a nie realnym świecie.