konsola do gier Microsoft Xbox 360

Xbox 360 to najnowsza konsola Microsoftu, która została wprowadzona do sprzedaży pod koniec 2005 roku. Pomimo tego, że jest oferowana w sklepach już od dobrych kilku lat nadal zachwyca swoimi możliwościami. Xbox 360 należy do siódmej generacji konsol do gier, konkurując bezpośrednio z produktem firmy Sony, a konkretnie z PlayStation 3.

Xbox 360 jest wyposażony w trzyrdzeniowy procesor 3,2 GHz, 3 porty USB oraz 1 port HDMI umożliwiający połączenie konsoli z telewizorem. Konsola dysponuje odtwarzaczem płyt DVD, który umożliwia również oglądaniem za jej pośrednictwem filmów. W zależności od wersji konsoli mamy do dyspozycji dysk o pojemności 60, 120 bądź 250 GB, który umożliwia nam przechowywanie saveów, bądź ściąganie wersji demonstracyjnych gier za pośrednictwem sieci.

Microsoft produkował kilka wersji swojej konsoli , w których różnica cen wynosiła około kilkuset złotych. Różnice między poszczególnymi typami Xbox’a 360 wynikały przede wszystkim z posiadania dysku twardego i jego pojemności jak i ilości kontrolerów do gier dołączonych standardowo do zestawu. Tak też kupując najdroższą wersję Xbox mogliśmy cieszyć się pojemnym dyskiem twardym oraz bezprzewodowym kontrolerem do gier

Xbox 360 jest jedną z najpopularniejszych konsol, co za tym idzie na tą platformę wydawane są niemalże wszystkie najnowsze gry. Nie ma więc obawy, iż posiadacze Xboxów będą mieli problem z zbyt małym wyborem tytułów gier.